Nie pozwól aby przepadły stare fotografie, filmy czy pamiętniki! Podziel się nimi ze wszystkimi Polakami i przekaż do zasobów Archiwum Narodowego IPN!
OSTRZEŻENIE: NASZA WITRYNA JEST NIEPOPRAWNA POLITYCZNIE I WYRAŻA BEZMIERNĄ POGARDĘ DLA ANTYPOLSKICH ŚCIERW ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI LEWACKIEJ DZICZY I INNYCH DEWIANTÓW.
UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2

80. Bal Amarantowy Legionu Młodych Polek

        Legion Młodych Polek to znana i ceniona organizacja filantropijna założona w 1939 roku w Chicago. Legion wspomaga organizacje charytatywne działające wśród Polonii, dla rodaków w kraju ojczystym oraz inne, udzielając pomocy w dziedzinie kultury, nauki, edukacji i niosąc doraźną pomoc. Głównym sposobem zbierania funduszy na działalność dobroczynną Legionu jest organizowanie prestiżowego Balu Amarantowego, podczas którego następuje prezentacja debiutantek.
Tegoroczny, 80. Bal Legionu Młodych Polek, odbędzie się tradycyjnie w sali balowej Hotelu Hilton w Chicago w dniu 16 marca 2019.

        Mistrzem ceremonii tegorocznego Balu Amarantowego jest pani Mary Anselmo. W 1974 roku Mary była debiutantką Balu Amarantowego Legionu Młodych Polek i zdobyła tytuł Królowej Balu. Od tego czasu nieustannie działa na rzecz Polonii, zajmując stanowiska w wielu organizacjach. Trzykrotnie przewodniczyła Balowi oraz pełniła funkcję prezesa Legionu Młodych Polek przez trzy kadencje. Przez 20 lat Mary Anselmo pracowała dla Sekretarza Sądu Okręgowego. Ta niezwykła kobieta i zdolny przywódca dokłada wszelkich starań aby inicjatywy, w jakich uczestniczy, wywarł pozytywny wpływ na lokalną społeczność i przyczyniło się do polepszenia otaczającego świata. Mary jest inspiracją dla wielu kobiet.

        Pani Barbara I. Ciepiela, prezes Legionu Młodych Polek, wychowała się w rodzinie imigranckiej w której kultywowano polskie tradycje, uczono dzieci języka polskiego, kultury i historii kraju ojczystego rodziców, wpajając wartości patriotyczne. Pani Barbara, będąc matką trojga dzieci, niestrudzenie przekazuje wartości wyniesione z rodzinnego domu następnym pokoleniom, umacniając je w duchu patriotycznym i utrwalając polskie dziedzictwo. Zawodowo odnosi sukcesy pracując dla globalnej firmy inwestycyjnej.

        Alexandra Ciesla Cornwell, pełniąca funkcję przewodniczącej tegorocznego jubileuszowego 80. Balu Amarantowego, była debiutantką i zdobyła tytuł Królowej Balu w 1988 roku. Od tego czasu pełniła wiele funkcji w komitetach organizacyjnych Balu Amarantowego. Jej zaangażowanie w działalność Legionu Młodych Polek to tradycja rodzinna rozpoczęta w roku 1966 prezentacją jej mamy jako debiutantki. Siostra Alexandry była debiutantką w 1987, natomiast w roku 2017 zaprezentowana została jej siostrzenica. Zawodowo pani Cornwell pełni funkcję dyrektora wykonawczego w organizacji non-profit Chicago Lights, która służy pomocą młodzieży i dorosłym zmagającym się z ubóstwem. Alexandra jest mężatką i ma dwóch synów uczęszczających do przedszkola i drugiej klasy szkoły podstawowej, którym z radością przekazuje polskie tradycje wpojone jej przez dziadków i rodziców.

        Marianne (Kobos) Kozelka, która w tym roku pełni funkcję współprzewodniczącej Balu Amarantowego, była debiutantką w 2003. Od tego czasu zaangażowana jest w działalność charytatywną Legionu Młodych Polek, pełniąc w organizacji różne funkcje, jak również działając w komitecie organizacyjnym Balu. Jej przygoda z Legionem zaczęła się w dzieciństwie, kiedy wraz z mama, Jane Kobos, brała udział w organizowaniu Świętojanek. Marianne jest głównym projektantem w Chipman Design Architecture w Des Plaines. Wraz z mężem, Tedem Kozelką, kultywują polskie tradycje, które przekazane im zostały przez rodziców. Szczególnie cenią polską kuchnię.

        Mary Anselmo wraz z prezesem Legionu, Barbarą I. Ciepielą, oraz z Marianne Kozelką i Alex Cornwell, balu zapraszają serdecznie do udziału w 80. Balu Amarantowym i poparcia szlachetnych celów Legionu.



Legion Młodych Polek ma zaszczyt zaprezentować sześć młodych dam, debiutantek 80. Balu Amarantowego:


Emma Baran


Emma Baran, córka Antoniego i Małgorzata Baran, uczęszcza do drugiej klasy York Community High School. Z dumą reprezentuje młode pokolenie Polonii jako debiutantka tegorocznego Balu Amarantowego. Jest rzecznikiem podniesienia świadomości na rzecz bezdomnych i żyjących na granicy ubóstwa. Jako współzałożycielka i wiceprezydent organizacji YCCA (York Community Concerns Association), zbiera fundusze na potrzeby ludzi ubogich. Emma posiada zamiłowanie do muzyki i występowała z Chicago Symphony Orchestra. Każdego lata Emma jest uczestniczką Szkoły Języka i Kultury Polskiej organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Planuje studiować matematykę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.



Katelyn Carlson


Katelyn Carlson, córka Keith i Angeli Carlson, jest w czwartej klasie szkoły średniej w Huntley High School w Huntley i jesienią rozpocznie studia farmaceutyczne na Uniwersytecie Purdue. Katelyn reprezentuje już trzecie pokolenie debiutantek z rodziny Poczatek. Jej pradziadkowie, Frank i Lorraine, zaprezentowali jej babcię i ciocie, jak również siedem kuzynek.
Z tak bogatą historią rodzinnego zaangażowania w Bal Amarantowy, Katelyn jest pełna entuzjazmu i cieszy się, że będzie mogła rozwijać swoje zamiłowanie do polskiej kultury i zainteresowanie polską historią.



Barbara Makowski


Barbara Makowski, córka Pawła i Karoliny Makowskich, jest uczennicą trzeciej klasy szkoły średniej Whitney Young High School w Chicago, w której jest kapitanem drużyny pływackiej. Udziela się w szkolnym klubie polskim oraz jest członkiem klubu Best Buddies, który partycypuje w zajęciach z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie i rozwojowo. Barbara działa w młodzieżowym zarządzie Misericordia Heart of Mercy i planuje studiować analizę informatyczną zachowania ludzi niepełnosprawnych umysłowo i fizycznie. Wykształcenie w tym kierunku pozwoli jej kontynuować pracę na rzecz osób niepełnosprawnych, umożliwiając połączenie pomocy humanitarnej z nowoczesną technologią.



Jessica Vignocchi


Jessica Vignocchi, córka Johna Keno Vignocchi i Margaret (Peggy) Tanculi Vignocchi, jest wzorową uczennicą Loyola Academy w Wilmette. Jessica jest członkiem szkolnego chóru, jak również reprezentantką drużyny pływackiej i wodnego polo. Polskie korzenie Jessica odziedziczyła po mamie. Jej zainteresowania językowe i kulturowe są imponujące. Jessica należy do szkolnych klubów: polskiego i chińskiego. Uczy się języka mandaryńskiego i jest członkiem National Chinese Honor Society. Podczas ostatnich wakacji zwiedziła Chiny, obecnie planuje podróż do Polski. Jest miłośniczka sportów, między innymi narciarstwa i nurkowania.



Julia Walczak


Julia Walczak, córka Franciszka i Barbary Walczak, jest pierwszym pokoleniem Polonii amerykańskiej. Jest absolwentką Polskiej Szkoły im. Tadeusza Kościuszki. Jako dziecko tańczyła w zespole Krasnoludki, obecnie kontynuuje tę pasję w zespole folklorystycznym Polonia. Uczyła się gry na fortepianie klasycznym pod okiem Jarosława Gołębiowskiego, prezesa Chicago Chopin Society. Julia jest członkiem Młodzieżowego Zarządu Związku Lekarzy Polskich i pomaga jako tłumacz medyczny w Community Health Clinic. Jako przyszła pielęgniarka chce zachęcić Polonię do profilaktyki ochrony zdrowia i polepszenia komfortu życia. Jako młoda kobieta wychowana w polskiej kulturze pragnie kultywować tradycje swoich rodziców i wspomagać szlachetną misję Legionu Młodych Polek w Stanach Zjednoczonych.



Kamila Wilczek


Kamila Wilczek, córka Andrzeja Wilczka i Barbary Jagody, jest przedstawicielką pierwszego pokolenia polsko-amerykańskiego w rodzinie. Kamila jest studentką Uniwersytetu Loyola w Chicago. Studiuje edukację wczesnoszkolną oraz język hiszpański. Jej pasją jest edukacja dzieci, ich wychowywanie i kształtowanie młodych charakterów. W przyszłości chce pracować jako nauczycielka w szkole dla dzieci o szczególnych potrzebach edukacyjnych. Kamila jest wzorową studentka, utrzymując średnią 3.8 GPA i figurując na Liście Dziekańskiej, która zawiera nazwiska wybitnych studentów. Aktywnie partycypuje w życiu Polonii: występuje w zespołach góralskich Juhasi i Slebodni, jest członkiem Związku Studentów Polskich na Uniwersytecie Loyola, reprezentuje Związek Klubów Polskich jako “miss Publiczności”. W wolnym czasie jest woluntariuszką i rozwija zainteresowania pisząc poezje i uprawiając sporty. Lubi podróże, taniec, śpiew i ceni czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi.




        Aby uzyskać więcej informacji na temat balu i biletów, prosimy o kontakt z Kasią Evans: ball@lypw.org. Informacje dostępne są także na stronie: www.lypw.org/store/tickets
Datki na rzecz Legionu można złożyć przez stronę: www.lypw.org/donate


© Pauline Kulka
USA, 15 marca 2019
źródło publikacji: „80. Bal Amarantowy Legionu Młodych Polek – poznajmy tegoroczne debiutantki”
www.DziennikZwiazkowy.com





Ilustracje:
wszystkie © Victor Studio / za: www.dziennikzwiazkowy.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: PRZEGLĄDASZ STRONY ARCHIWALNE!
NASZ ZAWSZE AKTUALNY ADRES BIEŻĄCEJ STRONY TO:
tiny.cc/itp2